Magneplanar MG 1.7i wood/black/off white

Podłogowa kolumna magnetostatyczna.
  • Magneplanar MG 1.7i wood/black/off white

14990 pln 9890 pln* * cena do negocjacji

* cena do negocjacji
X

Zadaj pytanie o produkt

E-mail:
Telefon:
Pytanie:

Magnepan produkuje innowacyjne, światowej klasy głośniki stereo od 47 lat. Jim Winey, wynalazca głośnika Magneplanar, posiadający głośniki elektrostatyczne zaczął eksperymentować nad ulepszeniem tych konstrukcji. W 1969 roku Jim opracował Magneplanar, cienkowarstwowy magnetyczny odpowiednik elektrostatu.

Najnowsza wersja kolumny, która zastąpiła kultowe modele MG1.6 i MG1.7

Maskownica rozpięta na drewnianej ramie i płaskie panele tworzą nowoczesny wygląd tego wyjątkowego produktu. 
Brzmienie? Krystaliczna szczegółowość, niepowtarzalna przestrzeń i muzykalność. Tego trzeba posłuchać - zapraszamy do bezpośredniego zapoznania się z magicznymi dźwiękami w naszym salonie. 

Sercem 1.7i jest planarny, magnetyczny, przetwornik wysoko-średnio-niskotonowy, który składa się z sztywnego, perforowanego, metalowego ekranu z tyłu konstrukcji, tablic z precyzyjnie rozmieszczonymi pionowymi magnesami prętowymi umieszczonymi z przodu oraz bardzo cienkiej membrany Mylarowej zawieszonej z przodu tablicy magnetycznej. Do membrany przyklejona jest wydłużona, serpentynowa cewka drgająca wykonana z cienkich, lekkich, przypominających wstęgę, aluminiowych taśm przewodzących, pokrywających prawie całą powierzchnię membrany. W miarę jak sygnały audio przechodzą przez przewodniki, membrana jest przyciągana lub odpychana od układu magnetycznego. Jednoczęściowy panel przetwornika jest wewnętrznie podzielony na sekcje basów, średnich i wysokich częstotliwości, z których każda jest zoptymalizowana dla danego zakresu częstotliwości. Magnepan wykorzystuje różne opatentowane techniki kontroli niepożądanego rezonansu zarówno w membranie przetwornika jak i w perforowanym zespole ekranu magnetycznego.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Konstrukcja: 3-drożna
Zakres częstotliwości: 40-24 kHz
Skuteczność: 86dB/500Hz /2.83v
Impedancja: 4 Ohm
Wymiary (SxWxG): 480 X 1660 x 50 mm

Zobacz też