Magneplanar MG 3.7i wood/black/black

Podłogowa kolumna magnetostatyczna.
  • Magneplanar MG 3.7i wood/black/black

36990 pln 22900 pln* * cena do negocjacji

* cena do negocjacji
X

Zadaj pytanie o produkt

E-mail:
Telefon:
Pytanie:

Magnepan produkuje innowacyjne, światowej klasy głośniki stereo od 47 lat. Jim Winey, wynalazca głośnika Magneplanar, posiadający głośniki elektrostatyczne zaczął eksperymentować nad ulepszeniem tych konstrukcji. W 1969 roku Jim opracował Magneplanar, cienkowarstwowy magnetyczny odpowiednik elektrostatu.

Najnowsza wersja kolumny, która zastąpiła kultowy model MG 3.7

Maskownica rozpięta na drewnianej ramie i płaskie panele tworzą nowoczesny wygląd tego wyjątkowego produktu. 
Brzmienie? Krystaliczna szczegółowość, niepowtarzalna przestrzeń i muzykalność. Tego trzeba posłuchać - zapraszamy do bezpośredniego zapoznania się z magicznymi dźwiękami w naszym salonie. 

Sercem 3.7i jest planarny, magnetyczny, przetwornik średnio-niskotonowy, który składa się z sztywnego, perforowanego, metalowego ekranu z tyłu konstrukcji, tablic z precyzyjnie rozmieszczonymi pionowymi magnesami prętowymi umieszczonymi z przodu oraz bardzo cienkiej membrany Mylarowej zawieszonej z przodu tablicy magnetycznej. Do membrany przyklejona jest wydłużona, serpentynowa cewka drgająca wykonana z cienkich, lekkich, przypominających wstęgę, aluminiowych taśm przewodzących, pokrywających prawie całą powierzchnię membrany. W miarę jak sygnały audio przechodzą przez przewodniki, membrana jest przyciągana lub odpychana od układu magnetycznego. Jednoczęściowy panel przetwornika jest wewnętrznie podzielony na sekcje basów i średnich częstotliwości, z których każda jest zoptymalizowana dla danego zakresu częstotliwości. Magnepan wykorzystuje różne opatentowane techniki kontroli niepożądanego rezonansu zarówno w membranie przetwornika jak i w perforowanym zespole ekranu magnetycznego.

Obok panelu średnio-niskotonowego znajduje się charakterystyczny przetwornik wysokotonowy Magnepan - ten sam, który został użyty w flagowym głośniku 20.7. W przeciwieństwie do kompaktowych taśmowych głośników wysokotonowych stosowanych niekiedy w kolumnach z głośnikami dynamicznymi, przetwornik wysokotonowy Magnepan posiada ultracienką taśmę z folii aluminiowej o szerokości około 6,5 mm i długości 1,53 m. Głośnik ten oferuje pełne szczegółów, płynne, szybkie i pięknie rozciągnięte wysokie częstotliwości.

3.7i daje słuchaczowi możliwość ustawienia głośników z głośnikami wysokotonowymi umieszczonymi do wewnątrz lub na zewnątrz. Według Magnepana pierwsza aranżacja daje mocniej i precyzyjniej skupioną scenę, podczas gdy druga daje szerszą, głębszą i bardziej przestrzenną scenę dźwiękową. Zamiast jednak kierować się ślepo tymi zasadami, proponujemy, aby właściciele spróbowali obu orientacji, ponieważ często zdarza się, że jedna lub druga aranżacja daje znacznie lepsze rezultaty w danym pomieszczeniu.

Dane techniczne

Parametr Wartość
Konstrukcja: 3-drożna, pełno pasmowa
Pasmo przenoszenia: 35Hz-40 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza: od 35W
Efektywność: 86dB/500Hz /2.83V
Impedancja: 4 Ohm
Wymiary SxWxG: 61 x 180 x 5 cm

Zobacz też