Atoll IN200 Signature Black/Silver

Wersja Signature wzmacniacza Atoll IN200. Konfiguracja dual-mono, w pełni symetryczne obwody w oparciu o elementy dyskretne, na stopniach wyjściowych zastosowano tranzystory MOS-FET.
X

Zadaj pytanie o produkt

E-mail:
Telefon:
Pytanie:

Wzmacniacz zintegrowany ATOLL IN200 Signature wśród "best of the best" czasopisma StereoLife , które z okazji jubileuszu 10-lecia swojego istnienia przyznało nagrody. Poniżej krótkie uzasadnienie werdyktu:
"Francuska firma ATOLL Electronique od dawna funkcjonuje na własnych zasadach, proponując audiofilom specyficzną, dziś już bardzo rzadką mieszankę postępowości w sferze połączeniowej...i niemal skrajnego konserwatyzmu w kwestii jakości wykonania obudowy, konstrukcji wewnętrznej i cen swoich klocków. W rezultacie możemy otrzymać coś tak cudownego jak ATOLL IN200 Signature - wzmacniacz, który może zostać wyposażony w moduł przetwornika cyfrowo-analogowego, ale w środku wygląda jak integry z wysokiej półki sprzed dwudziestu, może nawet trzydziestu lat. Przód jak przód, tył jak tył, ale po zdjęciu pokrywy...pełna symetria, tranzystory przykręcone do umieszczonych przy bocznych ściankach radiatorów i oparty na dwóch dużych transformatorach toroidalnych zasilacz zajmujący trzy czwarte miejsca wewnątrz obudowy. Piękna robota. W teście odsłuchowym okazało się, że IN200 Signature ma trochę swojego charakteru, robi małe przemeblowanie w przestrzeni, dodaje trochę kopnięcia w zakresie basu i kieruje uwagę słuchacza w stronę średnicy. Wcale nie kluchowatej i przesadnie wygładzonej, ale bezpośredniej, namacalnej, przekonującej i wyjątkowo "obecnej". Za to wysoka moc i zdolność zapanowania nad kolumnami czynią Atolla w dużym stopniu odpornym na kaprysy i humory sprzętu towarzyszącego.
Należy wspomnieć, że ATOLL IN200 Signature to najlepiej sprzedające się urządzenie od ATOLL Electronique w Polsce.

 Poniżej lik do testów:

AV.TEST

STEREOLIFE TEST

  • 1 Bluetooth receiver: Direct digital to the AKM audio converter
  • 2 Coaxial Inputs (24Bits/192kHz)
  • 2 Optical Inputs (24Bits/192kHz)
  • 1 USB-B Input: PCM & DSD
  • Istnieje możliwość zainstalowania dodatkowego modułu z wejściami cyfrowymi:

Dane techniczne

Parametr Wartość
Moc: 2 x 120 W/ 8 Ohm, 2 x 200 W / 4 Ohm
Zasilanie: 670 VA
Łączna pojemność kondensatorów: 62 000 mikro F
Czułość: 100 mV
Czas narastania sygnału: 2,5 mikro s
Impedancja wejściowa: 220 Ohm
S/N ratio: 100 dB
Pasmo przenoszenia: 5 Hz – 100 kHz
Wymiary (mm): 440 x 270 x 90
Waga: 12 kg
Opcjonalnie: moduł Digital Board

Zobacz też