Pro-Ject 1-XPRESSION Carbon Classic

Klasyczny gramofon z ramieniem najwyższej jakości serii EVO z zamontowaną wkładką typu MM Ortofon 2M-Silver. 1-Xpression Carbon Classic to 6 generacja klasycznego już modelu Pro-Ject 1, który został po raz pierwszy zaprezentowany w 1991 roku. Żadna inna koncepcja gramofonu ''entry-level'' nie jest bardziej audiofilska niż obecna wersja 1-Xpressiona, która zawiera całkowicie nowe ramię z włókien węglowych z technologią spin-off EVO.
* ceny w zależności od wyposażenia
X

Zadaj pytanie o produkt

E-mail:
Telefon:
Pytanie:

Nowy innowacyjny projekt układu zawieszenia ramienia oferuje efektywne tłumienie rezonansów przeciwwagi co umożliwia najlepszą wydajność dla każdej wkładki. Napęd paskowy z silnikiem AC o niskim poziomie zakłóceń posiada wbudowany wewnętrzny generator (tak jak w Speed Box S) dla najwyższej stabilności obrotów. Konstrukcja talerza jest nie spotykana w tym przedziale cenowym, jest podobna to stosowanej w modelach X-tension. Konstrukcja kanapkowa z zastosowanymi elastomerami termoplastycznymi (TPE) jest optymalnym rozwiązaniem odpowiedniego zachowania talerza pod względem rezonansów. łożysko talerza wykonano ze stali nierdzewnej, osadzone jest w tulei z brązu z wkładem z Teflonu. Baza gramofonu wykonana jest z MDFu, stoi na trzech nóżkach z absorberem TPE. Ramię gramofonu jest uzbrojone we wkładkę typu MM - Ortofon 2M-Silver. chodzi o specjalną wersję zbudowaną na projekcie wkładek 2M z wewnętrznym okablowaniem ze srebra.

Oprócz walorów dźwiękowych gramofon elegancko prezentuje się w 4 wykończeniach: HG black piano, HG white, olive, mahogany

Dane techniczne

Parametr Wartość
Speed: 33, 45 (manual speed change)
Principle: belt drive
Speed variance: 33: 0,2% 45: 0,18%
Wow & flutter: 33: 0,14% 45: 0,13%
Platter: 300mm
Main bearing: stainless steel
Tonearm: 8,6” carbon Evo
Effective arm length: 218,5 mm
Overhang: 22,0 mm
Effective tonearmmass: 8,0g
Tracking force range: 0 - 30mn (2M 18mn recommended)
Included accessories: 15 volts DC /0,8A power supply, dust cover
Power consumption: 4,0 watts max /< 1 watt standby
Dimensions: 415 x 130 x 335mm (WxHxD)
Weight: 5,5 kg net / 8,0 kg gross weight

Zobacz też