Najczęściej czytane

ATOLL IN300 już w AudioForte!

Na odsłuchy nowego wzmacniacza Atoll zapraszamy do naszego salonu.

ul. Rejtana 7/9 
02-516 Warszawa

Pon-Pt 11-19; Sob 10-14

czytaj więcej

Niech Naim wprowadzi cię w świat muzyki - Mu-so i Mu-so Qb

Mu-so jest pierwszym bezprzewodowym systemem muzycznym od Naim. Jego budowa zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, m.in. dzięki 450 W czystej mocy oddawanych przez sześć, specjalnie do tego celu zaprojektowanych głośników.

Mu-so Qb dzieli ze swoim starszym bratem to samo DNA, ale w mniejszej obudowie. Łatwość obsługi, prostota podłączeń i 300 W mocy pozwolą odkryć muzykę na nowo – to dźwięk, który zaprzecza wymiarom urządzenia.

Zapraszamy do obejrzenia i przetestowania urządzeń na żywo w naszym salonie.

czytaj więcej

Odtwarzacze sieciowe Atoll ST100/ST200

Nowości

Oferta francuskiego producenta poszerzyła się o odtwarzacze sieciowe ST100 i ST200. Jedno z tych urządzeń (ST200) miało już swoją premierę na tegorocznej wystawie High End w Monachium. Pojawienie się streamerów w katalogu firmy nie jest zaskoczeniem. Po wypuszczeniu na rynek topowego przetwornika DAC200 oraz nowej, ulepszonej wersji odtwarzacza CD mogącego także funkcjonować jako zewnętrzny przetwornik D/A konstruktorzy wykorzystali swoje doświadczenia i zaprojektowali nowoczesne, wyróżniające się designem urządzenia klasy hi-fi. Funkcjonalność odtwarzaczy jest porównywalna z tym co oferuje konkurencja i co obecnie stanowi standard w tej klasie urządzeń. Jedyna różnica pomiędzy dwoma modelami to grubość płyty czołowej oraz rodzaj zastosowanego przetwornika i różna częstotliwość próbkowania sygnału: Burr-Brown PCM 1796 176.7/24bit dla ST100 i Burr-Brown PCM 1792 196/24bit dla ST200 Sygnał do wewnętrznej kości Burr-Brown jest dostarczany poprzez standardowy zestaw wejść cyfrowych oraz za pośrednictwem sieci Wi-Fi / Ethernet. Akceptowane są wszystkie "gęste" formaty audio FLAC, WAV, ALACC, AIFF, MP3. Pełne informacje o odtwarzanych albumach i utworach pobierane są z internetu a platforma vTuner pozwala na odbiór 15000 stacji radiowych. Wygodną nawigację umożliwia 3 i 1/2 calowy kolorowy wyświetlacz i przyciski nawigacyjne na płycie czołowej lub pilocie zdalnego sterowania. Pomyślano także o użytkownikach smartfonów z systemami Apple i Android dla których przygotowano specjalną aplikację. Podobnie jak we wszystkich urządzeniach tego producenta wiele uwagi poświęcono elementom, które tworzą charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie: symetryczne stopnie wyjściowe oparte na komponentach dyskretnych spolaryzowanych w klasie A, osobny transformator 5VA dla sekcji audio oraz wysokiej klasy kondensatory MTK w torze audio. Wzornictwo płyty czołowej z charakterystycznym „okienkiem” wkomponowanym w logo nawiązuje do popularnej linii odtwarzaczy i wzmacniaczy Atoll 200.

Dostępne sa dwie wersje kolorystyczne w kolorze czarnym i srebrnym.
Wymiary: 440 x 290 x 90 mm, waga: 5,5 kg.

Cena detaliczna:
ST100: 6 990 pln
ST200: 8 490 pln